0
07191009001

همایش های جمع بندی عمومی

همایش عمومی

پیش از داشتن یک جمع بندی خوب و با کیفیت بایستی مطالعات خوب و منظمی را مطابق با برنامه انجام داده باشیم هر چه در انجام این امر بهتر عمل کرده باشیم نتیجه بهتری خواهیم گرفت؛ مطالعه خوب به همراه خلاصه نویسی و نت برداری و یادداشت برداری و تحلیل و ارزیابی مطالب یک جمع بندی با کیفیت را به بار می آورد؛ علاوه بر آن بایستی بر مبنای برنامه ریزی دقیق و منسجم انجام گردد، داوطلب بایستی شناخت و درک درستی از جمع بندی به طور کل و در هر درس به صورت جزء داشته باشد، کیفیت جمع بندی به کمیت ارتباطی ندارد مهم نیست که داوطلب چند فصل را مرور کرده است بلکه مهم این است که با چه شیوه و روشی این کار را کرده است، آیا به حافظه کوتاه مدت و بلند مدت خود توجه کرده است، آیا از فرآیندهای ذهنی مغز اطلاع دارد و غیره . همه این ها موارد در داشتن یک مرور با کیفیت تاثیرگذار می باشد. برای روشن شدن کیفیت مرور برایتان مثالی می آورم ، فرض کنید شما یک باغبان هستید که چندین باغ سیب و پرتقال دارید، و با زحمت و برنامه ریزی و پشتکار یک سال از عمر خود را صرف میوه دهی درختان این باغ ها می کنید، در مرحله آخر مرحله چیدن و بسته بندی میوه ها می رسد که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و اگر با دقت و ظرافت انجام نشود محصول یکسال تلاش به هدر می رود؛ جمع بندی مطالب دروس هم درست همانند چیدن و بسته بندی محصولات باغ ها می باشد، بایستی با نظم و ترتیب و آرایش خاصی چیده شود تا محصول با کیفیت به بازار برسد. داوطلب بایستی میوه ی مطالعات خود را با نظم و سلیقه خاصی در سبدها بچیند تا در جلسه کنکور ثمره آن را ببیند. در واقع یک جمع بندی با کیفیت و استاندارد شامل ویژگی های زیر می باشد: • مبتنی بر خصوصیات و عادات و ویژگی های مطالعاتی فرد داوطلب می باشد. • با کیفیت بر مبنای برنامه ریزی دقیق و تنظیم وقت و مدیریت زمان باشد. • شامل رفع نقاط ضعف و رفع اشکالات باشد. • پیرامون مطالب و دروس مطالعه شده باشد. • بایستی مطالب مباحث مهم و اصلی مطالعه گردد. • گاهی جمع بندی گروهی نیز تاثیر بسازیی دارد، به شرط آنکه همه ی جمع یک هدف داشته باشند.

زمان برگزاری همایش جمع بندی

اغلب همایش ها در اردیبهشت هر سال برگزار می شود . اساتید معروف و مجرب در جلسه حضور پیدا می کنند. مطالبی که در همایش ها توسط اساتید مطرح می شود در اغلب اوقات شبیه به سوالات کنکور می باشد و اگر دانش آموز با آمادگی کامل به این معنی که درس مورد نظر را در چند روز قبل از برگزاری همایش به طور کامل مرور کرده باشد و در جلسه حضور یابد، می تواند بیشترین با بیشترین رتبه در کنکور موفق شود . دانش آموزان باید این نکته را بدانند که هدف از برگزاری همایش های جمع بندی ، دوره و تثبیت مطالب خوانده شده می باشد !بعضی از دانش آموزان بدون خواندن مطالب در جلسات شرکت می کنند چرا که فکر می کنند همایش ها آموزشی می باشد ولی این مورد ممکن است به ضرر بزند و باعث شود بهره لازم را نبرید و هزینه پرداختی شما و زمانی که برای دانش آموزان پشت کنکوری حکم طلا را دارد هدر بدهند . تجربه ای که اغلب دانش آموزان موفق و همچنین اساتید در اختیار پشت کنکوری ها قرار می دهند این مورد می باشد که درسهایی مانند فیزیک ، ریاضی و شیمی که اغلب دارای فرمول هستند و یا درسهای عمومی مانند ادبیات که بسیار گسترده می باشد ، جهت بهرمندی بالا از مطالب و همایش حتما به طور کامل دروس را مرور کنند و فرمول ها را کامل یادگرفته بگیرند . همایش های جمع بندی صرفا جهت دوره دورس و عنوان مباحث انگیزشی می باشد و مبحث جدیدی آموزش نمی دهند.

منابع جمع بندی

اهمیت منابع جمع بندی در کنکور بدین خاطر می باشد که داوطلب بدون آن ها به علت کمبود زمان نمی تواند همه مباحث دروس را بصورت کامل بخواند؛ به همین دلیل منابع دروس مهم ترین راه برای موفق شدن داوطلبان در فرآیند جمع بندی می باشد. که در زیر به بهترین منابع جمع بندی دروس عمومی و اختصاصی کنکور معرفی می گردد : برای ادبیات: کتاب های هفت خوان انتشارات خیلی سبز، تست های کتاب ادبیات موضوعی گاج برای عربی: کتاب خط ویژه عربی گاج، کتاب سری سیب مهر و ماه، کتاب های عربی سری لقمه مهر و ماه جهت مرور قواعد عربی بهترین منابع دین و زندگی: کتاب خط ویژه گاج، کتاب های سری سیب مهر و ماه بهترین منابع زبان انگلیسی: کتاب های سری سیب مهر و ماه، فیل زبان مبتکران

ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در سروش دنبال کنید
ما را در فیسبوک دنبال کنید
ما را در پینترست دنبال کنید
ما را در توییتر دنبال کنید