0
07191009001

ریشه اصرار به آزمون حضوری در دو پایه نهم و دوازدهم

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه ریشه اصرار به آزمون حضوری در دو پایه نهم و دوازدهم چیست؟ گفت: در واقع قضیه این است که دو مقطع تحصیلی نهم و دوازدهم پیچ تاریخی انتخاب رشته و شغل و ورود به آموزش عالی هستند و نمرات آن برای آموزش و پرورش مهم است چون قرار است ثبت سوابق دارای اعتبار و روایی لازم باشند.

وی ادامه داد: خانواده‌ها برای انتخاب بهتر هدایت تحصیلی بدون تعصب کمک کند. علاوه بر پرتال اطلاع رسانی، کانال اختصاصی اداره کل مشاوره در شبکه شاد راه اندازی شده و دانش آموزان و همکاران می‌توانند عضو شوند و آخرین اطلاعات را دریافت کنند. 

شکوهی افزود: مرکز بین‌الملل مرتب تجارب کشورهای دیگر را برای ما ارسال می کند و اینطور نیست که این موضوع فقط برای ما تازگی داشته باشد. کشوری مانند فرانسه هم همزمان در این باره تصمیم می گیرد و طوری نیست که از قبل پیش بینی‌های لازم صورت گرفته باشد. کرونا همه کشورها را غافلگیر کرد. ما زیرساخت لازم را نداشتیم اما در ایام نوروز کار جهادی برای راه اندازی شبکه شاد انجام شد و با وجود همه اشکالات و نواقص کار بزرگی بود. 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *