0
07191009001

همایش جمع بندی

همایش

موسسه کنکور اوج جهت ارتقاء قبولی دانش آموزان کشور در کنکور با همراهی بهترین و باتجربه ترین اساتید کشور همایش هایی را برگزار می کند که به جمع بندی تمامی دروس رشته ریاضی ، رشته تجربی و دروس عمومی پرداخته می پردازد . دانش آموزانی که در کل سال دروس مربوطه کنکور را مطالعه کرده باشند با شرکت در این همایش ها می توانند مرور کاملی بر روی درس ها انجام دهند ، نکات کلیدی کنکور را یادداشت کرده و اشکالات درسی خود را رفع نمایند . اساتید با تجربه آکادمی اوج تست های کنکور سال های پیش را بررسی کرده ؛ تست های پر تکرار کنکور را برای دانش آموزان مرور کرده و سوالات محتمل کنکور را برای دانش آموزان پیش بینی می کنند. همایش های جمع بندی همچنین فرصتی طلایی برای دانش آموزانی ست که در طول سال تنبلی کرده و یا از دیگر رقبا عقب مانده اند؛ تا با شنیدن مهم ترین نکات کنکور و دیدن تست های محتمل و پر تکرار بتوانند کاهلی خود را جبران کرده و بهترین استفاده را از زمان باقی مانده تا کنکور داشته باشند.

چرا جمع بندی؟

خرداد ماه زمانی است که استرس های داوطلبان کنکوری به اوج خود می رسد، چرا که نزدیک به برگزاری آزمون می باشد و موعد جمع بندی دروس داوطلبان رسیده است؛ شاید بتوان جمع بندی را مهم ترین قسمت مطالعات کنکوری یک داوطلب دانست چرا که باعث می شود تا داوطلب کنکور مطالعات یکساله خود را مرور کرده و خود را بسنجد و ببیند چقدر از مطالعاتش را با چه کیفیتی به یاد می آورد. نحوه و کیفیت آن بسیار مهم و اساسی است، چرا که تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کنکور و امید و انگیزه دادن به داوطلب کنکوری دارد؛ اما متأسفانه برخی از داوطلبانه اهمیت آن را نادیده می گیرند و تا روزهای نزدیک به کنکور درس خواندن خود را ادامه می دهند و زمانی را به جمع بندی اختصاص نمی دهند و همین امر باعث می شود در جلسه کنکور زمان و انرژی زیادی را صرف تحلیل سوالات کنند ؛ چرا که ذهن قبل از آزمون اینکار را تمرین نکرده است. در حقیقت جمع بندی یک ریکاوری و بازیابی ذهنی است که ذهن را مهیای مبارزه می کند و مهارت بالا آوردن مطالب به سوی مغز انسان را تمرین می کنیم، هرچه تمرین بیشتر و با کیفیت تر باشد، عملکرد ذهن و مغز بالاتر می رود و در نتیجه ذهن فرد در جلسه کنکور فعال تر و بشاش تر می باشد.

ویژگی های اساتید جمع بندی

پیرامون اساتید جمع بندی بایستی در ابتدا تخصص و مهارت استاد در این زمینه و سابقه کاری او را در نظر گرفت؛ یک استاد خوب بایستی تمامی روش های خود را متناسب با ویژگی های شخصیتی و مطالعاتی داوطلب به او عرضه کند و ویژگی های اختصاصی هر درس را به داوطلب آموزش می دهد؛ همچنین از یک سبک و شیوه خاص پیروی نمی کند بلکه چندین سبک را به داوطلبان ارائه می کند تا داوطلب متناسب با شرایط خود بهترین آن را انتخاب کند. یک استاد خوب بایستی جاذبه و دافعه داشته باشد و به موقع انگیزه بدهد و به موقع به داوطلب تلنگر بزند و او را از بی انگیزگی و تنبلی و ناامیدی دور کند و نهال شوق و ذوق را دوباره در او بکارد. یک استاد با تجربه ارتباطی صمیمی و دلسوزانه با شاگردان کنکوریش برقرار کرده و سعی می کند شفیق آن ها باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در سروش دنبال کنید
ما را در فیسبوک دنبال کنید
ما را در پینترست دنبال کنید
ما را در توییتر دنبال کنید